Sauna to gorąca terapia dla ciała i duszy.

Wybudowaliśmy dla Was w naszym Ośrodku Czerwone Korale- Natural House saunę suchą do której serdecznie zapraszamy.

Sauna to gorąca terapia dla ciała i duszy.

Wybudowaliśmy dla Was w naszym Ośrodku Czerwone Korale- Natural House saunę suchą do której serdecznie zapraszamy.

Regularne korzystanie z sauny zapewnia nie tylko piękną skórę ale skutecznie redukuje stres i zmęczenie.

Jeśli bolą Cię nogi po wędrówce górskiej, odczuwasz zmęczenie – że nic Ci się już nie chce – sauna to prawdziwe wybawienie – niesamowita ulga dla nóg i całego zmęczonego organizmu. 

Kilkunastominutowy seans w pomieszczeniu nagrzanym do ok 100 stopni rozgrzewa naszą skórę do 42 stopni – a temperatura całego naszego ciała podnosi się o 1 stopień. Nasze organy wewnętrzne mogą odczuwać wtedy niewielką „gorączkę”  co wzmacnia produkcję ciał odpornościowych we krwi, które skutecznie zabijają wirusy i bakterie.

Bezpośrednio przed seansem ochłodzimy się początkowo na świeżym powietrzu, a następnie idziemy na seans saunowy, gdzie dodatkowo stosujemy olejki eteryczne, a dla poprawy ukrwienia jak kto woli chłostamy się witkami brzozowymi lub dębowymi, potem oczywiście płuczemy ciało pod prysznicem aby spłukać pot i toksyny i wreszcie chłodzidełko z zimną wodą. Taka saunowa gra w ciepło-zimno aktywizuje ukrwienie i rozluźnia napięte mięśnie. I przy okazji gwarantuje doskonałe samopoczucie.

Dostępne są również olejki eteryczne i witki dębowe czy brzozowe.

Możliwość korzystania z naszej sauny tylko według zasad poprawnego saunowania. Okrywamy ciało tylko ręcznikiem – nie zapominając aby siadać tak, by żadna naga część ciała nie dotykała desek znajdujących się w saunie.

Żeby saunowanie było skuteczne – wybudowaliśmy dla Was również specjalne chłodzidełko z zimną wodą z naszej studni głębinowej (przebadanej w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – wynik potwierdzający czystość wody źródlanej) oraz filtrowanej wysokowydajnymi pompami filtracyjnymi.

Po saunie nie zapominamy o uzupełnieniu płynów i odpoczynku.

 

W naszym Ośrodku Czerwone Korale – Natural House – możesz zamówić świeżo wyciskany sok dla zdrowotności albo jak kto woli zimne piwko po seansie.

Serdecznie Zapraszamy na Relaks.